Niezwykła lekcja empatii

Kilka dni temu całą Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci słonicy Lindy w poznańskim Zoo. Wychowawczyni klasy 0-3a, pani Marta Szabrańska postanowiła przy tej okazji przeprowadzić z Helenką lekcję o życiu słoni i zainspirowała uczniów do podzielenia się swoimi uczuciami za pomocą rysunków. Dzieci wykonały piękne portrety słonia, które zostały wysłane razem z listem do Zoo Poznań official site. Zainteresowanie tym postem jest ogromne, pojawiła się lawina ciepłych komentarzy pod adresem uczniów, pani Marty oraz szkoły Harmonia. Sam post opublikowany na oficjalnym fanpagu Zoo otrzymał aż 2,4 tys. polubień!

Oto niektóre z ponad 80 komentarzy pod postem:

“Tak się powinno edukować dzieci, w poszanowaniu dla braci mniejszych i uczyć ich empatii, super szkoła, nauczycielka i dzieciaki.”

“Wyrazy uznania dla Pani nauczycielki, która ten smutny fakt odejścia Lindy uznała za właściwą okazję, by przybliżyć uczniom los słoni i tym samym wzbudzać w nich empatię dla zwierząt. Oby więcej takich szkół i takich zaangażowanych nauczycieli. Brawo!”

“Super podejście nauczycielki i dzieciaków. Można uczyć mądrze i z empatią dla zwierząt i ludzi. BRAWO HARMONIA 😍🐕🐘🐆🐅

“piękna lekcja empatii. szkoda, że w takich okolicznościach, ale przynajmniej odejście Lindy być może przyczyni się do wychowania pokolenia młodych ludzi nie obojętnych na cierpienia czy to ludzi czy zwierząt. Wielki ukłon dla Nauczycieli. Piękne szczere rysunki dzieci. Poryczałam się oglądając je.”

“Uczucia… to miłość, empatia zrozumienie drugiej osoby czy innej istoty.,…. pięknie jest to, że umiemy (nie wszyscy) przekazać wiedzę młodym ludziomDzieciaczki pięknie chłoną wszelkie informacje,im więcej dobra się przekaże…tym mocniej zakiełkuje”.

“Cała ta wspaniała lekcja o pięknym świecie zwierząt na przykładzie kochanej Lindy, jaką przerabiają dzieci w tej szkole jest naprawdę ogromnym darem empatii, serca i miłości do tego wspaniałego świata ❣️

“Dla Nauczycielki i Dzieci”

Gratulujemy Pani Marcie oraz uczniom klasy szmaragdowej.

Zobacz też:

Aktualności

04.03.2021
W zeszłym tygodniu odbyły się Drzwi Otwarte w naszych dwóch placówkach: w Suchym Lesie oraz na poznańskich Ratajach...
12.02.2018
Na kolejnym spotkaniu Klubu Młodego Odkrywcy, eksperymentowali uczniowie klasy 0-3b. Tematem przewodnim były bioindykatory. Udowodniłyśmy, że kapusta wcale...
18.01.2018
W dniu wczorajszym Uczniowie klas IV-VII gościli Kamila wraz z jego mamą. Podczas spotkania, przekazali mu pieniądze zebrane...

Wydarzenia

18.06
Pokaz talentów

Pokaz talentów

18 VI 2021 Festyn szkolny z okazji zakończenia roku szkolnego oraz pokaz talentów odbędzie się 18 czerwca 2021...

29.03
Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

29 – 31 III 2021 Rekolekcje dla dzieci uczęszczających na religię, odbędą się w dniach od 29 do...

LinkedIn

nasze
placówki

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Oddział Jeżyce

ul Strzałkowskiego 5/7 | 60-854 Poznań
(61) 847 53 86 | 698 642 000
e-mail: sekretariat@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Oddział Suchy Las

ul. Akacjowa 3, Suchy Las
tel. 882 612 788
e-mail: suchylas@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Oddział Rataje

ul. Starołęcka 2/8D | 61-361 Poznań
tel. 881 951 682
e-mail: rataje@eduharmonia.pl

Skip to content