Kadra pedagogiczna

Założyciel i Dyrektor Szkoły

mgr Jarosław Świtoń
Dyrektor Szkoły

Wicedyrektorzy Szkoły

mgr Anna Wieczorek
Wicedyrektor

Joanna Augustyniak
Wicedyrektor oddziału Rataje

Anna Karpińska
Wicedyrektor, koordynator ED

Koordynatorzy grup w Harmonii

Anna Meller
Koordynator grupy 0-3

Marcin Kończewski
Koordynator grupy 4-6

Alicja Curtis
Koordynator grupy 7-8

Katarzyna Wawrzyniak
Koordynator Pedagogów Specjalnych

Wychowawczynie i wychowawcy klas

Marta Mazur
Klasa 0-3a

Nauczycielka w szkole podstawowej, terapeuta. Ukończyła edukację wczesnoszkolną i przedszkolną, terapię pedagogiczną, język angielski w wychowaniu przedszkolnym i nauczaniu początkowym, zarządzanie oświatą oraz dyplomowany kurs Montessori w Polskim Stowarzyszeniu Montessori
w Łodzi.
Odpowiedzialna, konsekwentna i kreatywna osoba, który lubi swoją pracę i czerpie radość z możliwości bycia wsparciem dla dzieci. Nieustannie poszerza swoje kompetencje. Bierze udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Uważa, że dzieci są ważne i nigdy nie zapomina o tym, że też kiedyś nim była.
W swoich relacjach stara się stosować empatyczną komunikację. Stawia na kompetencje miękkie. Chce zrozumieć dzieci, dawać im przestrzeń do rozkwitu i prawo do popełniania błędów.

Pragnie, aby uczeń czuł wewnętrzną motywację do rozwijania się, chciał i potrafił korzystać z wiedzy, którą zdobył
oraz, aby była ona dla niego przydatna w życiu. Jej nadrzędnym celem jest szczęście dziecka.
W życiu kieruje się miłością i stara się przekazać to swoim wychowankom, ponieważ wierzy,
że to co od siebie dajemy – powróci.

mgr Kamila Dankowska
Klasa 0-3a

Ukończyła studia pedagogiczne, magisterskie, specjalność
wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz
poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną na Uniwersytecie
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest także absolwentką kursu PIM wprowadzający do metody Marii
Montessori, oraz kursu wewnętrznego Montessori.
W trakcie trwania studiów odbyła praktyki w placówkach
takich jak: poradnia psychologiczno-pedagogiczna, OHP,
bursa szkolna, przedszkole oraz w szkole podstawowej.
W trakcie studiów pracowała dwa lata jako animatorka dla dzieci w akademii piłkarskiej, następnie przez rok na siłowni również jako animatorka dla dzieci.
Jest osobą ambitną, chcącą rozwijać swoją wiedzę pedagogiczną, uczęszczającą na liczne warsztaty i seminaria o tematyce pedagogicznej. Cechuje się zaangażowaniem, w wykonywaną pracę, do każdego zadania podchodzi z pełną odpowiedzialnością. Skupia się na indywidualnościach i tak też podchodzi do każdego człowieka. Bardzo lubi śpiewać i tańczyć. Lubi sport, w przeszłości grała w siatkówkę, obecnie chodzi na jogę.

Anna Meller
Klasa 0-3b

Radosława Słomińska
Klasa 0-3b

Joanna Nowaczewska
Klasa 0-3c

Nauczyciel i wychowawca w klasie 0-3 C (rubinowej) na Jeżycach. W szkole prowadzi również zajęcia Sensolab w klasach 0-3 i 4-6.
Z wykształcenia technik technologii odzieży, instruktor fitness i tańca i oczywiście pedagog.

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalizacji edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna na WSPiA w Poznaniu. Obecnie jest w trakcie studiów magisterskich. Ukończyła roczny kurs nauczania metodą Montessori w edukacji wczesnoszkolnej.

W pracy z uczniami ceni sobie kreatywność oraz szczerość ale również na zabawę i luźną rozmowę znajdzie czas.

Wolny czas spędza na gotowaniu i poznawaniu nowych smaków ze swoim mężem oraz na zabawie i nauce ze swoją 5 letnią siostrzenicą Ingą. Lubi malować, ćwiczyć ze sztangą i tańczyć. Kocha zwierzęta i jest posiadaczką dwóch świnek morskich, czterech kotów i żółwia stepowego.

Daria Kozera
Klasa 0-3c

Diana Kardasz
Klasa 0-3d

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciel Montessori oraz nauczyciel języka niemieckiego. Ukończyła studia na kierunku filologia germańska oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna (studia magisterskie).

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz z młodzieżą. Jest dyplomowanym nauczycielem Montessori (absolwentem Polskiego Instytutu Montessori w Warszawie – PIM oraz Polskiego Stowarzyszenia Montessori w Łodzi -PSM), absolwentką licznych kursów, szkoleń oraz uczestnikiem wielu konferencji metodycznych dla nauczycieli języka niemieckiego, języków obcych oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Pasjonat alternatywnych, aktywizujących, niecodziennych metod nauczania, autor wielu pomocy i materiałów dydaktycznych.

Prywatnie jest mamą, uwielbia książki , matematykę, biologię, języki obce (zwłaszcza język hiszpański), muzykę hiszpańskojezyczna, architekturę i aranżację wnętrz, projektowanie, grafikę oraz wyjazdy nad morze. W ostatnim czasie tworzy własne opowieści autorskie w myśl pedagogiki Marii Montessori.

Kinga Dąbrowska
Klasa 0-3d

Zofia Paluszak
Klasa 0-3e

Karolina Bronka
Klasa 0-3e

Mirella Lewandowska
Klasa 0-3f

Małgorzata Starosta
Klasa 0-3f

Urszula Górska
klasa 0-3f

Jakub Rachwalik
Klasa 4a, historia 4-6 - Jeżyce

Jakub Rachwalik to młody nauczyciel historii, pracujący w Harmonii od niedawna. “Świeżo” po studiach poznaje tajniki, cechy, przyjemności i smutki pracy w charakterze nauczyciela, czując się w tym nad wyraz świetnie.

Swoje pozalekcyjne pasje spełnia w domowym warsztacie jubilerskim, hobbystycznie wykonując spersonalizowaną biżuterię dla zainteresowanych. Cechuje go artystyczna smykałka, chęć do poznawania świata, religii, filozofii, antycznych kultur, dobry humor i nadzwyczaj pozytywne nastawienie do życia.

Ma psa, rośliny i lubi wyjeżdżać w góry zbierać kamienie.

Nikola Gajewska
Klasa 4b, plastyka 0-3 Jeżyce i Rataje

Nauczycielka plastyki i techniki, uczy w oddziale na Ratajach oraz na Jeżycach. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im.Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na kierunku Edukacja Artystyczna
o specjalizacji Rzeźba i działania przestrzenne.

Jej pasją są owady oraz obserwacja natury. W wolnych chwilach zajmuje się tkaniną artystyczną oraz kaligrafią.

Marcin Kończewski
Klasa 5a, język polski - Jeżyce

Nauczyciel języka polskiego w oddziale 4-6, oligofrenopedagog, nauczyciel Montessori, ale również bloger, youtuber, właściciel strony Koń Movie. To prawdziwy zwierz filmowy, pożera je niczym słodkie marcheweczki. W wolnym czasie od nauczania dzieci, kocha spędzać czas ze swoją rodziną, grać w piłkę nożną, pisać fantastykę i czytać.

Dariusz Budkiewicz
Klasa 5b, matematyka - Rataje

Kacper Wesołowski
Klasa 6a, matematyka i fizyka 7-8 - Jeżyce

Klara Frankowska
Klasa 6b, język polski - Rataje

mgr inż. Piotr Tokarski
Klasa 7a, matematyka - Jeżyce

Uczy matematyki w szkole podstawowej i liceum. Jest w Harmonii od 2020 roku. Poza matematyką w wolnym czasie lubi uprawiać sport (bieganie, rower, siłownia) oraz słuchać muzyki. Uwielbia też kontakt z przyrodą.

mgr Anna Jurkiewicz
Klasa 7b, język angielski 4-7 - Rataje

Język angielski towarzyszy mi od dziecka, kiedy w wieku sześciu lat samodzielnie zapisałam się na prywatne zajęcia bez wiedzy rodziców. Jak to zrobiłam? Nawet nie pytajcie :).
Ukończyłam studia filologiczne z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Potem przez rok pracowałam w gimnazjum, by wkrótce zająć się tłumaczeniami tekstów technicznych. Pracowałam jako tłumacz przez cztery lata, prowadząc własną
działalność gospodarczą i prawie … umarłam z nudów. Brakowało mi dynamiki, która jest nieodłącznym elementem każdej szkoły. Dlatego wróciłam do zawodu nauczyciela, w którym pozostaję od ponad dziesięciu lat. W tym czasie zaczęłam interesować się pedagogiką Marii
Montessori, która absolutnie mnie zafascynowała i urzekła. Ukończyłam studia podyplomowe dedykowane pedagogice Montessori oraz odbyłam liczne kursy i szkolenia pedagogiczne.

W Szkole „Harmonia” pracuję jako nauczyciel języka angielskiego oraz pełnię rolę wychowawcy. Swoje zajęcia przygotowuję z dużą starannością, zwracając baczną uwagę na indywidualne podejście do każdego ucznia. Większość materiałów przygotowuję samodzielnie w oparciu o wskazówki Marii Montessori. Staram się by moje lekcje były dla uczniów ciekawe i zabawne oraz pokrywały się z ich zainteresowaniami, tak by nauka była zarazem przyjemnością.
Choć ogromnie lubię swoją pracę, część każdego dnia staram się poświęcać na rozwijanie swoich zainteresowań, których mam dość sporo :). Jednym z nich jest szydełkowanie. Tworzę maskotki, koszyczki, torebki, a nawet dywany. W przyszłości zamierzam zarazić swoją pasją moich uczniów 😉

Alicja Curtis
Klasa 8a, język angielski - Jeżyce

Przedmiotowcy, pedagodzy, fakultety i świetlica

dr Zuzanna Czechowska
Język polski 7-8 - Jeżyce

Nauczycielka języka polskiego w klasie 8. i licealnych oddziałach Montessori. Doktor nauk humanistycznych. Swoją rozprawę poświęciła problematyce rozwijania twórczych postaw uczniów poprzez edukację polonistyczną.

Podczas lekcji stara się motywować uczniów do zadawania pytań, także tych trudnych, uruchomienia wyobraźni oraz krytycznego myślenia. Stara się, aby kontakt z literaturą i językiem polskim stawał się dla uczniów okazją do odkrywania samego siebie, rozwijania kreatywności oraz umiejętności samokształcenia.

Jak przystało na polonistkę, uwielbia czytać, najlepiej w towarzystwie swoich dwóch kotów i czarnej kawy. Wielbicielka gier planszowych, spędzania czasu w gronie przyjaciół i na łonie natury. Chętnie spaceruje po lesie i jeździ rowerem.

Bernard Szymanowski
Język polski 7 - Jeżyce

Kinga Krajewska
Język angielski 0-3 - Jeżyce

mgr Julia Dubiecka
Język angielski 4-6 - Jeżyce

Poliglota, nauczyciel, muzyk.

Uczy angielskiego od 10 lat, w Montessori – od 5.

Mówi w języku angielskim, francuskim, polskim, rosyjskim i ukraińskim.

Uwielbia muzykę i taniec, gra na pianinie, gitarze i śpiewa.

Agnieszka Piasna
Język angielski 7-8 - Jeżyce

Anna Dykczak
Język angielski 0-3 Suchy Las

Tamta Beridze
Język angielski 0-3 - Rataje

Aurelia Rosińska
Język Hiszpański 7-8 - Jeżyce

Alina Sianowska
Język niemiecki 7-8 Jeżyce

Mikołaj Kowalski
Język hiszpański, karate

Nauczyciel języka hiszpańskiego i instruktor karate z czarnym pasem. Stopień mistrzowski uzyskał zdając egzamin u japońskiego instruktora Norio Kawasoe. Zdobywca medali na arenie krajowej; Trzykrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata oraz trzykrotny reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy federacji S.K.I.F.

Wokalista zespołu rockowego i autor cierpkich w przekazie tekstów bazujących na grze słów i nasączonych czarnym humorem. Miłośnik muzyki i kina. Dawniej aktor w amatorskich grupach teatralnych i zdobywca nagród w konkursach recytatorskich.

Agnieszka Imbiorkiewicz
Chemia 7-8 - Jeżyce i Rataje

Aleksandra Szulc
Biologia 4-6 - Jeżyce

dr Maurycy Kustra
Historia 7-8 - Jeżyce

mgr Piotr Pustkowiak
Fizyka

Kornelia Sydor
Geografia 5-8 - Jeżyce i Rataje

Jakub Cichy
Informatyka 0-3, programowanie, robotyka - Jeżyce

Tworzenie gier jest jego największą pasją. Już w wieku 11 lat stawiał swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Aktualnie tworzy swoje coraz bardziej profesjonalne projekty za pomocą silnika Unity. Jednocześnie poszerza swoją wiedzę na ten temat studiując sztuczną inteligencję.

W szkole prowadzi zajęcia dodatkowe z programowania i robotyki. Nic nie sprawia mu takiej radości jak dzieci stawiające swoje pierwsze kroki w tworzeniu programów i gier, odkrywające swoją największą pasję.

Tomasz Buchwald
Informatyka 4-6 - Jeżyce

Wojciech Tylak
Informatyka 0-7, programowanie, robotyka - Rataje

Stanisław Wróblewski
Etyka

Agnieszka Kula
Plastyka - Jeżyce, Suchy Las

Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku fotografia. Ukończyła również  kulturoznawstwo oraz pedagogikę. Aktywnie fotografuje, a sztuka jest dla niej otwartym dialogiem ze światem. Dzięki niej nawiązuje twórczy kontakt z dziećmi.

Od 2020 roku prowadzi zajęcia plastyczne w HARMONII.

Małgorzata Sadowska
Muzyka 0-3 - Jeżyce, Rataje, Suchy Las

Karol Stróżyk
Muzyka - Jeżyce i Rataje, Fakultet - gitara, szachy

mgr Adam Świtoń
W-F 4-6 - Jeżyce

Jonasz Wojdowski
W-F - Rataje

Magdalena Pertek
Religia - Jeżyce

Joanna Dziwańska
Religia - Rataje

Nauczyciel religii w klasach 0-3 D oraz 4-6.

Lubi aktywnie spędzać czas. Jej zamiłowaniem jest turystyka górska i rowerowa.

Margaretta Beigier
Religia - Suchy Las

Marta Ciecieląg
Neurologopeda

mgr Karolina Gross
Neurologopeda

Jestem pedagogiem, dyplomowanym logopedą i neurologopedą z certyfikatami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuję się w pomocy profilaktyczno-terapeutycznej dzieciom i młodzieży z zaburzeniami artykulacyjnymi oraz z zaburzeniami w komunikacji werbalnej. Posiadam doświadczenie w terapii dzieci dwujęzycznych.
Od kilku lat współpracuję ze Szkołą Podstawową Harmonia, prowadząc terapię indywidualną.
Każde zajęcia z dzieckiem traktuję jak spotkanie, w którym najważniejsze jest nawiązanie dobrych relacji i zbudowanie wzajemnego zaufania. Dopiero na tym fundamencie dobieram atrakcyjne i skuteczne metody działania. Moja praca jest dla mnie pasją.

mgr Roksana Golas
Pedagog specjalny 0-6, logopeda - Rataje

Z wykształcenia pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz logopeda. Specjalizuje się w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, prowadzi terapię indywidualną i grupową, z wykorzystaniem elementów metody stosowanej analizy zachowania. Lubi podejmować nowe wyzwania, realnie jednak ocenia rzeczywistość. Poprzeczkę stawia sobie wysoko, gdyż nie lubi bylejakości. Ceni możliwość wyboru, która nie przekracza dobra społecznego i zawartych umów. Zamiast przymusu wybiera budowanie wewnętrznej motywacji. Wierzy w ludzi, ich siłę i możliwości. Kocha podróże i zwierzęta.

Agnieszka Kończewska
Pedagog specjalny - Jeżyce

Katarzyna Wawrzyniak
Pedagog specjalny - Suchy Las

Kasia jest dyplomowanym pedagogiem specjalnym oraz magistrem pedagogiki wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Ukończyła wiele kursów i szkoleń, które nauczyły ją jak efektywnie pracować z dziećmi potrzebujących wsparcia w osiągnięciu kolejnych kroków rozwojowych.

W swojej pracy nadrzędnym jej celem jest nawiązanie pozytywnej relacji oraz pielęgnowanie w dziecku chęci do nauki. Na podstawie tego układa plan zajęć ze szczególnym uwzględnieniem preferencji i zainteresowań dziecka.

Każda lekcja jest dla niej nauką i inspiracją do kolejnych działań.

Katarzyna Dobrzyńska-Urbańska
Psycholog Terapeuta - Jeżyce

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu Psychologicznego Doradztwa Zawodowego i Personalnego na tymże uniwersytecie. Ukończyła ponadto Kurs Pedagogiczny w Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Poznaniu. Obecnie realizuje studia Psychoterapeutyczne w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej Montessori „Harmonia” i Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu na stanowisku psychologa szkolnego, gdzie prowadzi m. in. konsultacje psychologiczne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z dziećmi z trudnościami w nauce oraz warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego z uczniami.

W swojej pracy stosuje podejście ericksonowskie dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta oraz terapię systemową.

Daria Czarnecka
Psycholog - Jeżyce

Mateusz Moroń
Psycholog - Rataje

Danuta Perkiewicz
Pedagog specjalny - Jeżyce

Natalia Łakoma
Fizyka oraz Świetlica Rataje

Dominika Nowak
Świetlica - Rataje

Sulamita Pogorelec
Świetlica - Rataje

Adrianna Brzezińska
Świetlica - Suchy Las

Pani Ada od końca 2021 roku pracuje jako wychowawca świetlicy w Suchym Lesie. Ukończyła kierunki “Edukacja elementarna i terapia pedagogiczna” (I stopień) oraz “Socjoterapia i promocja zdrowia” (II stopień) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie spełnia się także jako doktorantka na tym samym Uniwersytecie.

W “Harmonii” szczególnie docenia stały kontakt z dziećmi, które są dla niej ogromną inspiracją. W czasie spędzonym na świetlicy Pani Ada stara się być obecna dla każdego ucznia, tak, aby wszyscy czuli się docenieni i mogli ten czas wykorzystać jak najlepiej – na odpoczynek, wspólną zabawę, uczestniczenie w nowych, ciekawych zajęciach, czy doskonalenie swoich własnych zainteresowań. W każdym dziecku widzi potencjał, który stara się wydobywać w tym “pozalekcyjnym” czasie.

W wolnych chwilach szczególnie lubi słuchać muzyki, spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, grać w gry planszowe oraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Interesuje się ekologią, praktyką jogi i podróżami autostopem.

Cezary Posłuszny
Świetlica - Suchy Las

Dominika Pokojewska
Świetlica - Jeżyce

Pani Dominika w „Harmonii” pracuje jako opiekun świetlicy w placówce na Jeżycach. Aktualnie ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z edukacją seksualną na Uniwersytecie Gdańskim. Studia magisterskie kontynuuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej z elementami kryminologii.

W pracy z dziećmi najbardziej zależy jej na dobrych relacjach powiązanych z zaufaniem i możliwością pomocy w różnorakich problemach. Chce aby dzieci mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania i w razie potrzeby być dla nich oparciem.

W wolnym czasie uwielbia jeździć nad morze, spędzać czas na samorozwoju i rozwijaniu pasji.

Piotr Ratajczyk
Świetlica - Jeżyce

Sylwia Napierała
Świetlica - Jeżyce

Pani Sylwia w naszej szkole jest opiekunem świetlicy. Od samego początku prowadzi świetlice tak, żeby dzieci czuły się tam jak w domu. Ma w sobie dużo ciepła i spokoju. Wymyśla dzieciom różne zabawy i prace plastyczne, by nie dopadła ich nuda, ale także po to, by w szkole dzieci miały możliwość rozwijania swojej wyobraźni.

Stara się je wspierać i  zachęcać do działania i pamięta o tym, że każdy jest inny i trzeba indywidualnie podejść do każdego ucznia. Uwielbia pracę z dziećmi, to uśmiech i zadowolenie dzieci jest jej  największą motywacją.

W  wolnych chwilach lubi szydełkować, spacerować z psem i spędzać z czas ze swoją rodziną.

Kinga Sajdak
Świetlica - Jeżyce

Zopa Lama Nyima
Świetlica 4-6 Jeżyce

 
 

 

LinkedIn

nasze
placówki

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia – Poznań Jeżyce

ul Strzałkowskiego 5/7 | 60-854 Poznań
(61) 847 53 86 | 698 642 000
e-mail: sekretariat@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Suchy Las

ul. Akacjowa 3, Suchy Las
tel. 882 612 788
e-mail: suchylas@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia – Poznań Rataje

ul. Starołęcka 2/8D | 61-361 Poznań
tel. 881 951 682
e-mail: rataje@eduharmonia.pl

Skip to content