Kadra pedagogiczna

Wychowawczynie i wychowawcy klas

Marta Szabrańska
klasa 0-3a

Mirella Lewandowska
klasa 0-3a

Anna Meller
klasa 0-3b

Radosława Słomińska
klasa 0-3b

Daria Pilarska
klasa 0-3c

Joanna Nowakowska
klasa 0-3c

Diana Kardasz
klasa 0-3d

Kinga Dąbrowska
klasa 0-3d

Joanna Augustyniak
klasa 0-3e

Zofia Paluszak
klasa 0-3e

Urszula Górska
klasa 0-3f

Weronika Taraszkiewicz
klasa 0-3f

mgr Kamila Dankowska
klasa 0-3f

Ukończyłam studia pedagogiczne, magisterskie, specjalność
wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz
poradnictwo i pomoc psychopedagogiczną na Uniwersytecie
im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W sierpniu tego roku
ukończyłam kurs PIM wprowadzający do metody Marii
Montessori, oraz jestem w trakcie robienia kursu wewnętrznego Montessori.
W trakcie trwania studiów odbyłam praktyki w placówkach
takich jak: poradnia psychologiczno-pedagogiczna, OHP,
bursa szkolna, przedszkole oraz w szkole podstawowej.
W trakcie studiów pracowałam dwa lata jako animatorka dla dzieci w akademii piłkarskiej, następnie przez rok na siłowni również jako animatorka dla dzieci.
Jestem osobą ambitną, chcącą rozwijać swoją wiedzę pedagogiczną, uczęszczającą na liczne warsztaty i seminaria o tematyce pedagogicznej. Cechuję się zaangażowaniem, w wykonywaną pracę, do każdego zadania podchodzę z pełną odpowiedzialnością. Skupiam się na indywidualnościach i tak też podchodzę do każdego człowieka. Bardzo lubię śpiewać i tańczyć. Lubię sport, w przeszłości grałam w siatkówkę, obecnie chodzę na jogę.

Marcin Kończewski
Klasa 4a, język polski

Nauczyciel języka polskiego w oddziale 4-6, oligofrenopedagog, nauczyciel Montessori, ale również bloger, youtuber, właściciel strony Koń Movie. To prawdziwy zwierz filmowy, pożera je niczym słodkie marcheweczki. W wolnym czasie od nauczania dzieci, kocha spędzać czas ze swoją rodziną, grać w piłkę nożną, pisać fantastykę i czytać.

Dariusz Budkiewicz
Klasa 4b

Kacper Wesołowski
Klasa 5a, matematyka

Klara Frankowska
Klasa 5b, język polski

mgr Julia Dubiecka
Klasa 6a, angielski

Będąc muzykiem z natury, zawsze fascynowały mnie otaczające
dźwięki, języki, akcenty i ciekawe gwary, dlatego też języki obce
zostały pasją mojego życia.
Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogiki oraz
filologii angielskiej na Akademii Pedagogicznej miasta
Chmielnickiego na Ukrainie, uzyskałam również dyplom DELF z
języka francuskiego. Jestem rodzimym użytkownikiem języka
rosyjskiego i ukraińskiego.
Z nauczaniem języków obcych związana jestem do dnia
dzisiejszego, od ponad 10 lat jestem nauczycielem języka
angielskiego. Ponadto miałam możliwość sprawdzenia się w roli
tłumacza i metodysty wydziału Filologii Języków Obcych. Jednak, zawsze mi czegoś brakowało.
Pięć lat temu zaczęłam swój szlak zawodowy na terenie ojczyzny
etnicznej – Polski. W ciągłym poszukiwaniu czegoś nowego,
innego, tego, co jest dla mnie, – odnalazłam odbicie swoich
pomysłów w nauczaniu dzieci wg metodyki Marii Montessori.
Ukończone przeze mnie szkolenia przypomniały mi o antycznej
maksymie „wiem, że nic nie wiem”, budząc tym samym ciekawość i chęć do dalszego zgłębiania tajników niezwykłej metody.
Codzienna praca z dziećmi dostarcza mi wiele radości oraz
obliguje do ciągłego doskonalenia zawodowego. Za swój główny
cel uważam wdrażanie takiego trybu nauki, w którym dzieci uczą
się z przyjemnością i zachowują chęć do nowych odkryć.

mgr Anna Jurkiewicz
Klasa 6b, angielski

Język angielski towarzyszy mi od dziecka, kiedy w wieku sześciu lat samodzielnie zapisałam się na prywatne zajęcia bez wiedzy rodziców. Jak to zrobiłam? Nawet nie pytajcie :).
Ukończyłam studia filologiczne z przygotowaniem pedagogicznym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Potem przez rok pracowałam w gimnazjum, by wkrótce zająć się tłumaczeniami tekstów technicznych. Pracowałam jako tłumacz przez cztery lata, prowadząc własną
działalność gospodarczą i prawie … umarłam z nudów. Brakowało mi dynamiki, która jest nieodłącznym elementem każdej szkoły. Dlatego wróciłam do zawodu nauczyciela, w którym pozostaję od ponad dziesięciu lat. W tym czasie zaczęłam interesować się pedagogiką Marii
Montessori, która absolutnie mnie zafascynowała i urzekła. Ukończyłam studia podyplomowe dedykowane pedagogice Montessori oraz odbyłam liczne kursy i szkolenia pedagogiczne.

W Szkole „Harmonia” pracuję jako nauczyciel języka angielskiego oraz pełnię rolę wychowawcy. Swoje zajęcia przygotowuję z dużą starannością, zwracając baczną uwagę na indywidualne podejście do każdego ucznia. Większość materiałów przygotowuję samodzielnie w oparciu o wskazówki Marii Montessori. Staram się by moje lekcje były dla uczniów ciekawe i zabawne oraz pokrywały się z ich zainteresowaniami, tak by nauka była zarazem przyjemnością.
Choć ogromnie lubię swoją pracę, część każdego dnia staram się poświęcać na rozwijanie swoich zainteresowań, których mam dość sporo :). Jednym z nich jest szydełkowanie. Tworzę maskotki, koszyczki, torebki, a nawet dywany. W przyszłości zamierzam zarazić swoją pasją moich uczniów 😉

Alicja Curtis
Klasa 7a, angielski

dr Maurycy Kustra
Klasa 8a, historia

dr Emilia Grzęda
Klasa 9, SensoLab, biologia

Przedmiotowcy, pedagodzy, fakultety i świetlica

mgr Zuzanna Czechowska
Język polski 7-9 Jeżyce

Co autor miał na myśli? Dlaczego istnieje ortografia? Co wartościowego można odnaleźć w lekturach pisanych setki lat temu? Podczas lekcji języka polskiego staram się motywować uczniów do zadawania pytań, także tych trudnych, krytycznego myślenia i przyjęcia twórczej postawy. Zależy mi na tym, aby kontakt z literaturą i językiem polskim stawał się okazją do odkrywania samego siebie, rozwijania kreatywności oraz umiejętności samokształcenia. Te cele przyświecają mi nie od dziś, twórczym postawom uczniów poświęciłam swoją pracę doktorską, zainspirowaną doświadczeniami w pracy z dziećmi i młodzieżą. Tak właśnie postrzegam edukację: jako relację, w której uczymy i inspirujemy siebie nawzajem.

Marcin Pawlak
WF - Jeżyce, Rataje

Sportem interesuję się od zawsze.

Od najmłodszych lat dzieciństwa grałem w piłkę nożną, następnie trenowałem biegi średniodystansowe.
Wolny czas spędzam aktywnie, na wycieczkach rowerowych oraz wspólnej grze ze znajomymi.
Uczniom Harmonii chcę przekazać pasję do sportu. Zajęcia wychowania fizycznego mają rozwijać nie tylko ciało, ale także umysł. Jestem zwolennikiem różnego rodzaju gier, które pozwalają dzieciom na współpracę i rozwijanie ,,boiskowej inteligencji”, zajęcia oparte na grach są intensywne i dostarczają wielu pozytywnych emocji.

Maria Plenzner
Religia - Rataje

Jestem katechetką z wieloletnim doświadczeniem. W moim rodzinnym  życiu dużą rolę pełni piątka wnuków.
Będąc osobą wierzącą staram się moim uczniom przybliżyć  Boga w różnych formach zajęć. Poprzez opowiadania, kolorowanki, filmy poznajemy wspólnie życie świętych, wydarzenia z historii Jezusa Chrystusa.
Dzieci uczą się  najważniejszych modlitw i poszanowania drugiego człowieka. Wspólnie objaśniamy sobie różne dni i obrzędy z roku liturgicznego np. znaczenie potraw w święconce, co to: Środa Popielcowa, Adwent i inne.

Adriana Chabraszewska
Logopeda

Jestem logopedą z wieloletnim stażem zawodowym. Na co dzień pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Opieką logopedyczną obejmuję nie tylko dzieci z niedojrzałą lub wadliwą artykulacją, ale również te, u których nieprawidłowości rozwoju mowy występują na tle całościowych zaburzeń rozwojowych.
Praca nad mową to zazwyczaj długotrwały proces, dlatego dbam, aby moje zajęcia zawsze były dostosowane do zainteresowań i możliwości dzieci, a także dostarczały im wiele rozrywki.

mgr Karolina Gross
Neurologopeda

Jestem pedagogiem, dyplomowanym logopedą i neurologopedą z certyfikatami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuję się w pomocy profilaktyczno-terapeutycznej dzieciom i młodzieży z zaburzeniami artykulacyjnymi oraz z zaburzeniami w komunikacji werbalnej. Posiadam doświadczenie w terapii dzieci dwujęzycznych.
Od kilku lat współpracuję ze Szkołą Podstawową Harmonia, prowadząc terapię indywidualną.
Każde zajęcia z dzieckiem traktuję jak spotkanie, w którym najważniejsze jest nawiązanie dobrych relacji i zbudowanie wzajemnego zaufania. Dopiero na tym fundamencie dobieram atrakcyjne i skuteczne metody działania. Moja praca jest dla mnie pasją.

Jakub Cichy
Programowanie, robotyka

Tworzenie gier jest moją największą pasją. Już w wieku 11 lat stawiałem swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Aktualnie tworzę swoje coraz bardziej profesjonalne projekty za pomocą silnika Unity. Jednocześnie poszerzam swoją wiedzę na ten temat studiując sztuczną inteligencję. W szkole prowadzę zajęcia dodatkowe z programowania i robotyki. Nic nie sprawia mi takiej radości jak dzieci stawiające swoje pierwsze kroki w tworzeniu programów i gier, odkrywające moją największą pasję.

mgr Karolina Szpek
Świetlica - Jeżyce

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, uwielbiam pracę z ludźmi oraz wszelkie działania rękodzielnicze.

Do południa prowadzę terapię zajęciową, a popołudniami spędzam czas z dziećmi w Harmonii sprawując nad nimi opiekę oraz aktywnie czas poprzez wszelkie działania plastyczne.

Kinga Krajewska
Język angielski - Jeżyce

Alina Sianowska
Język niemiecki 7-8 Jeżyce

mgr Adam Świtoń
Gimnastyka korekcyjna

Olga Sawościanik
Przyroda

mgr inż. Piotr Tokarski
Matematyka

Rafał Ciećwierz
Informatyka, robotyka

Wiktoria Czerwonka
Matematyka

mgr Roksana Golas
Pedagog specjalny 0-6, logopeda

Z wykształcenia pedagog specjalny, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz logopeda. Specjalizuję się w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, prowadzę terapię indywidualną i grupową, z wykorzystaniem elementów metody stosowanej analizy zachowania. Lubię podejmować nowe wyzwania, realnie jednak oceniam rzeczywistość. Poprzeczkę stawiam sobie wysoko, gdyż nie lubię bylejakości. Cenię możliwość wyboru, która nie przekracza dobra społecznego i zawartych umów. Zamiast przymusu wybieram budowanie wewnętrznej motywacji. Wierzę w ludzi, ich siłę i możliwości. Kocham podróże, kocham zwierzęta.

Anna Dykczak
Język angielski 0-3 Suchy Las

mgr Piotr Pustkowiak
Fizyka

Kornelia Sydor
Geografia

Magdalena Morawska
Religia - Jeżyce

Stanisław Wróblewski
Etyka

Agnieszka Kula
Plastyka - Jeżyce, Suchy Las

Nikola Gajewska
Plastyka - Jeżyce, Rataje

Mikołaj Kowalski
Język hiszpański, karate

Karol Stróżyk
Szachy, gitara

Danuta Perkiewicz
Pedagog specjalny - Jeżyce

Katarzyna Wawrzyniak
Pedagog specjalny

Aleksandra Łysiak
Pedagog specjalny

Katarzyna Dobrzyńska-Urbańska
Psycholog terapeuta

Mateusz Moroń
Psycholog

Piotr Ratajczyk
Świetlica - Jeżyce

Maciej Kostrubiec
Robotyka

Karolina Widera
Świetlica

Agnieszka Imbiorkiewicz

Żanetta Ignaszewska

Dyrekcja

mgr Jarosław Świtoń
Dyrektor

Założyciel oraz dyrektor szkół Harmonia

mgr Anna Wieczorek
Wicedyrektor

Anna Karpińska
Wicedyrektor, koordynator ED

Joanna Augustyniak
Wicedyrektor oddziału Rataje

Urszula Górska
Wicedyrektor oddziału Suchy Las

LinkedIn

nasze
placówki

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Oddział Jeżyce

ul Strzałkowskiego 5/7 | 60-854 Poznań
(61) 847 53 86 | 698 642 000
e-mail: sekretariat@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Oddział Suchy Las

ul. Akacjowa 3, Suchy Las
tel. 882 612 788
e-mail: suchylas@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Oddział Rataje

ul. Starołęcka 2/8D | 61-361 Poznań
tel. 881 951 682
e-mail: rataje@eduharmonia.pl