Utubersi – nowy fakultet

UTUBERSI – co to takiego?

To cotygodniowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci mają szansę poznać tajniki youtubowego świata, sprawdzić się w roli aktorów, reżyserów i operatorów, a także rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Będziemy rozmawiać o możliwościach, szansach, ale też o zagrożeniach płynących z pokazywania się w sieci.

 

Dlaczego to robimy?

Wiemy, że dzisiejsza młodzież obraca się w świecie multimediów niemal codziennie, w związku z tym chcemy, by wiedzieli jak wykorzystywać YouTuba i platformy społecznościowe w sposób bezpieczny, ale też pożyteczny. Pragniemy zapoznać ich z możliwościami jakie przed nimi stoją, jak również wspierać w rozwijaniu ich zainteresowań i pasji. Wielu z uczniów szkół podstawowych ma już swoje kanały, więc naszym celem jest też wsparcie ich w dotychczasowych działaniach. Pragniemy pokazywać prawdziwe oblicze internetowego świata i pomóc dzieciom dostrzec to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.

 

1 na 3 użytkowników Internetu to dziecko. Dorastanie w sieci to fakt.

Nie lekceważmy tego, lecz wspierajmy ich i edukujmy.

 

Co planujemy wspólnie zdziałać?

Żeby stać się cenionym youtuberem, trzeba nabyć niezbędnych cech, takich jak umiejętność prezentowania się przed kamerą, sprawne i składne wypowiadanie się, dobra dykcja. Należy również rozwinąć swoją charyzmę i przede wszystkim znaleźć w sobie pasje i zainteresowania, którymi można podzielić się ze światem. Tym właśnie zamierzamy się zajmować.

 

Wierzymy, że spotkania z poznańskimi youtuberami, które planujemy organizować, przyniosą również wiele pozytywnych wrażeń i nauczą dzieci i młodzież czegoś nowego, poszerzając ich horyzonty.

 

 

Własny kanał

Prowadzący zajęcia pomoże stworzyć dzieciom kanał na YouTubie, który będzie pod naszą stałą kontrolą. Uczestnicy zajęć zostaną podzieleni na dziennikarzy, operatorów, prowadzących, ekspertów w wyszukiwaniu informacji – na 100% każdy z nich znajdzie coś dla siebie 🙂 Co jakiś czas efekty ich pracy będą przez nas zamieszczane na autorskim kanale, dzięki czemu rodzice będą mogli podglądać nasze działania.

 

Dla kogo?

Zajęcia dedykowane są dla dzieci szkół podstawowych. Będziemy dokładać starań, aby grupy były w podobnym wieku, a materiał i forma zajęć były dostosowane do ich umiejętności i potrzeb.

 

Zapraszamy gorąco wszystkich pasjonatów platformy YouTube, ale też te osoby, które nie planują zakładać kanałów na YT, ale po prostu chcą uczestniczyć w niezwykłej, kształcącej przygodnie i zapewnić sobie mnóstwo frajdy! 🙂 W końcu kształcenie i uświadamianie w kwestiach związanych z życiem w sieci, jest potrzebne każdemu dziecku.

 

Wymiar zajęć i koszty

Nasze spotkania odbywać się będą na terenie szkoły co tydzień, o porze dopasowanej do planów lekcji uczniów. Jedna lekcja trwa 50 minut, a miesięczna rata za zajęcia dla szkół podstawowych wynosi 98zł, natomiast dla naszej szkoły tylko 89zł. Wielkość grupy nie może być zbyt duża, ponieważ ciężko byłoby nam przeprowadzić nasze zajęcia skutecznie (maksymalnie kilkanaście osób). Dzieci co tydzień będą spotykać się z jednym, stałym nauczycielem prowadzącym (z wyjątkami, kiedy odwiedzi ich dziennikarz lub youtuber).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też:

Aktualności

08.11.2023
“Pierwsze Kroki z Montessori” wracają w nowej formie Po wielu rozmowach, uwzględniliśmy Wasze wskazówki co do częstotliwości spotkań,...
30.04.2019
15-17 kwietnia uczniowie uczestniczyli w dniach patriotyzmu i niepodległości. Przez trzy dni zwiedzali Poznań i Kórnik . Uczestniczyli...
22.01.2020
W sobotę odbyły się kolejne warsztaty dotyczące Wielkich Lekcji. Tym razem uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści o powstaniu...

Wydarzenia

04.05
Zielona Szkoła

Zielona Szkoła

4-7 V 2021 Wyjazdy poszczególnych klas na Zieloną Szkołę potrwają od 4 do 7 maja 2021 r. Szczegóły...

24.02
Drzwi otwarte – Suchy Las

Drzwi otwarte – Suchy Las

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte w szkole podstawowej Montessori przy ul. Akacjowej w Suchym Lesie. Rozpoczynamy rekrutację na...

LinkedIn

nasze
placówki

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia – Poznań Jeżyce

ul Strzałkowskiego 5/7 | 60-854 Poznań
(61) 847 53 86 | 698 642 000
e-mail: sekretariat@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia Suchy Las

ul. Akacjowa 3, Suchy Las
tel. 882 612 788
e-mail: suchylas@eduharmonia.pl

Prywatna Szkoła Podstawowa Harmonia

ul. Nieszawska 13 A, 61-021 Poznań
tel. 692 806 205
e-mail: rataje@eduharmonia.pl

Skip to content